Aktualnosci Internat

warsztaty fotograficzne

tytul

W piękny wiosenny dzień odbyły się kolejne warsztaty fotograficzne w plenerze.  Uczennice chętnie współpracowały podczas sesji. Modelkami były : Agata Piechurska, Aleksandra Bajorek, Natalia Szpurka, Aleksandra Miśków. Zdjęcia wykonała Ewelina Korecka wychowawca w Internacie.  Podczas zdjęć nie zabrakło radości oraz uśmiechu.

pożegnanie klas IV w internacie

tytul

Kolejna klasa IV opuszczała mury naszego internatu. Wychowankowie z młodszych klas wraz z wychowawcami przygotowali dla odchodzących koleżanek i kolegów wiele niespodzianek m.in. teleturniej wiedzy o internacie, prezentację multimedialną. Były kwiaty, prezenty, podziękowania, nie brakowało również wzruszeń i łez.

Szkolne kółko fotograficzne

tytul

Nowy rok szkolny 2017/2018 stał się okresem aktywności dla młodzieży w internacie.

Pod czujnym okiem wychowawcy Eweliny Koreckiej wychowankowie uczestniczyli w zajęciach kółka fotograficznego.  Głównym celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań sztuką fotograficzną oraz nabywania umiejętności fotografowania.

Pierwsze zdjęcia powstały w plenerze, i związane były z tematyką pielęgnowania tradycji i strojów regionalnych.

Stroje ludowe na prośbę wychowawcy zostały wypożyczone przez nasze uczennice od zespołów tj: Jerzębinki z Lwówka Śląskiego oraz Gościszowianki z Gościszowa

Piękne zdjęcia wykonała Magdalena Goworko , pozowały Roksana Dudziak oraz Roksana Gromisz.

Zajęcia będą odbywały się cyklicznie, będą dotyczyły zróżnicowanej tematyki.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wigilia w internacie

tytyul

Spotkania wigilijne dla wychowanków internatu na stałe wpisały się już do kalendarza imprez. W tym roku młodzież po raz kolejny młodzież spotkała się przy wigilijnym stole. Na uroczystej wieczerzy gościliśmy dyr. Zofię Rak, wicedyrektora A.Grabską –Gajczyk, naszych księży, gimnazjalistów z Bogatyni wraz z opiekunem. Uczniowie przygotowali jasełka, nie zabrakło również wigilijnych potraw.

1 2 3 4