Aktualnosci Internat

Wigilia mieszkańców internatu

tytul

Dnia 13 Grudnia  odbyła się w auli szkolnej uroczysta kolacja Wigilijna społeczności internatu. Na tę okazję sala wyglądała odświętnie – udekorowane stoły i inne dekoracje świąteczne. Uroczysta kolacja rozpoczęła się od wystąpienia i życzeń pani wice dyrektor, oraz Księdza Proboszcza Parafii w Biedrzychowicach. Następnie uczestnicy składali sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Po tej części wszyscy zasiedli do stołu i przy dźwiękach kolęd spożywali przygotowane przez panie kucharki i młodzież pyszności. Następnie przedstawiono przygotowaną część artystyczną. świąteczna atmosfera unosiła się w powietrzu.  Wychowankowie wykazali się dużym zaangażowaniem w przygotowanie Wigilii. Wszystkim osobą zaangażowanym  w organizację wigilii bardzo dziękujemy.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

 

mikołajki w internacie

tytul

Dnia 6 grudnia do naszego internatu zawitał św. Mikołaj wraz ze śnieżynkami. Nie zważając  na porę, zrobili oni wszystkim mieszkańcom niespodziankę, ogłaszając swoje przybycie dzwoneczkiem. Wizyta była jednak dość miła, bo hojny Mikołaj obdarował wszystkich bez wyjątku wychowanków słodyczami (nikt nie dostał rózgi!)! Śmiechu było co nie miara. Nieoczekiwana wizyta tego świętego w internacie była zapowiedzią miłego i udanego wieczoru!

Jesienna sesja fotograficzna

tytul

Jesień jest idealną porą roku do zdjęć w plenerze. Ciepłe kolory, rozproszone światło, naturalne akcesoria. „PIĘKNOŚĆ W JESIENNYCH LIŚCIACH” – tak w skrócie można nazwać sesję fotograficzną, która odbyła się  na terenie Biedrzychowic z udziałem uczniów naszej szkoły oraz wychowawcy.  Uczestnicy świetnie się bawili i chętnie pozowali do zdjęć.

„Ludowa” sesja fotograficzna

tytul

Nowy rok szkolny 2018/2019 stał się okresem aktywności dla młodzieży w internacie.

Pod czujnym okiem wychowawcy Eweliny Koreckiej wychowankowie uczestniczyli w zajęciach kółka fotograficznego.  Głównym celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań sztuką fotograficzną oraz nabywania umiejętności fotografowania.

Pierwsze zdjęcia powstały w plenerze, i związane były z tematyką pielęgnowania tradycji i strojów regionalnych.

Stroje ludowe na prośbę wychowawcy zostały wypożyczone przez nasze uczennice od zespołów  z naszych okolic.

Zajęcia będą odbywały się cyklicznie, będą dotyczyły zróżnicowanej tematyki.

1 2 3 5