Aktualności Zawodowy Dolny Śląsk

Zawodowy Dolny Śląsk-projekt umożliwiający uczniom podnoszenie kompetencji zawodowych w realnych warunkach pracy

startowe

W ramach realizacji projektu Zawodowy Dolny Śląsk, nasi uczniowie realizują już drugą praktykę w zakładzie pracy.

Tym, razem są to uczniowie klasy II Technikum Logistyki.

W zakładzie Matusewicz Budowa Maszyn SA w Restrukturyzacji w Gryfowie Śląskim zdobywają kompetencje zawodowe pod okiem bardzo dobrych specjalistów-inżynierów.

W trakcie praktyki uczniowie zdobywają wiedze i umiejętności zgodnie z programem praktyk, który zawiera zagadnienia wykraczające poza podstawę programowa i umożliwia uczniom wyższy poziom kształcenia zawodowego.

Zakład, w którym uczniowie odbywają praktyki posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowie linii wertykalnych, realizuje projekty automatycznych linii galwanicznych, linii do anodowania i linii przygotowania powierzchni dla firm z całego świata. Poza tym zakład zajmuje się  modułową budową z zastosowaniem prostych rozwiązań dla różnych technologii, procesów i produktów.

Logistycy mają tu więc szerokie spektrum zdobywania wiedzy w ich zawodzie. Pracownicy nadzorujący naszych uczniów, poświęcają im dużo uwagi i przekazują cenną wiedzę zawodową.

Właścicielowi zakładu Panu Tadeuszowi Matusewiczowi oraz opiekunom praktyk: Bogusławowi Sienkiewiczowi, Tomaszowi Piejko, Sebastianowi Surmacz i wszystkim pracownikom serdecznie dziękujemy za życzliwość, wysoki profesjonalizm i otwartość na wspieranie edukacji zawodowej.

Staże uczniowskie w ramach projektu Zawodowy Dolny Śląsk

_SC_9882

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Konopnickiej odbywali staż w ramach realizacji projektu Zawodowy Dolny Śląsk w zakładzie MATUSEWICZ Budowa Maszyn S.A Jest to polska firma, która działa od 1993 roku w branży budowy urządzeń do chemicznej i elektrochemicznej obróbki powierzchni. Dostarczają do firm krajowych i zagranicznych zaawansowane indywidualne instalacje. Każdorazowo projektowane i wykonywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań klienta. Trzech naszych uczniów w zawodzie technik informatyk przez 4 tygodnie uczyło się pracy w tej branży zgodnie z programem praktyk tworzonym wspólnie z pracodawcą. Praktyki zakończyły się wzajemną satysfakcją i zadowoleniem a przede wszystkim zdobyciem przez uczniów wysokich kompetencji niezbędnych na rynku pracy w zawodzie informatyka. Właścicielowi firmy, kierownictwu oraz pracownikom serdecznie dziękujemy za opiekę nad naszymi uczniami i umożliwienie im realizacji tak cennych praktyk.

_SC_9885 _SC_9880

 

Projekt „ Zawodowy Dolny Śląsk” -informatycy podnoszą swoje kompetencje na Politechnice Wrocławskiej

tytul

Nasi uczniowie w tym tygodniu 27 kwietnia odwiedzili Politechnikę Wrocławską w ramach działania 1 projektu „Zawodowy Dolny Śląsk”. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Projekt realizowany jest przez Partnera Wiodącego-Województwo Dolnośląskie, Departament Spraw Społecznych, Wydział Edukacji i Nauki . Głównym celem projektu jest poprawa jakości kształcenia w szkołach zawodowych Dolnego Śląska w obszarze zawodów deficytowych i RIS, poprzez działania warsztatowo– laboratoryjne dla uczennic i uczniów, nauczycielek i nauczycieli zawodu oraz staże uczniowskie dla uczennic i uczniów, u pracodawcy.

Dla naszych uczniów klasy informatycznej były to zajęcia laboratoryjne w pracowniach uczelni. Uczniowie mogli praktycznie pod okiem pracowników naukowych uczelni wykonywać ciekawe zadania. Tematyką spotkania były układy mechatroniczne i robotyczne.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem zgłębiali wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie, podnosząc swoje kompetencje w zawodzie informatyk.