Aktualności

Realizujemy wakacyjne staże zawodowe….:)

tytul

W okresie wakacyjnym nasi uczniowie realizują staże w ramach projektu –„Czas na zawodowców” – projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, RPO WD 2014-2020.

Obecnie cztery uczennice w zawodzie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych realizują płatne dla uczniów staże u pracodawcy- w hotelu Zamek Czocha w Suchej. Czas więc na kontrolę realizacji staży :)

Uczennice zgłębiają tam tajniki gastronomii w zamkowej kuchni zgodnie z założeniami programu obejmującego tematykę wykraczającą poza podstawowy program nauczania.

Mają więc możliwość podnoszenia kompetencji zawodowych a przy okazji mają wiele atrakcji na terenie zamku, z których mogą korzystać będąc tam zakwaterowane.

Dyrektorowi hotelu oraz  pracownikom hotelu serdecznie dziękujemy za opiekę, wsparcie naszej dydaktyki oraz życzliwa i miłą atmosferę pracy.

 

Monika Citow

Kierownik Szkolenia Praktycznego

DSC_3436 DSC_3437 DSC_3439 DSC_3441 DSC_3443 DSC_3444 DSC_3445 DSC_3446 DSC_3447 startowe

 

Kolejne staże z projektu-Zawodowy Dolny Śląsk trwają …. :)

tytul

Nasi uczniowie po zakończeniu klasy I w zawodzie logistyk i informatyk realizują w okresie wakacyjnym płatne dla nich staże u pracodawcy.

Przez miesiąc realizują zagadnienia programowe dla zawodu które wykraczają poza podstawowy program nauczania. Zdobywają więc nowe, wyższe kompetencje , które wykorzystają na rynku pracy.

Uczniowie mają w zakładzie wysoko wykwalifikowanych inżynierów jako opiekunów, mogą więc zdobywać kompetencje od najlepszych:)

Pracownikom zakładu serdecznie dziękujemy za opiekę, wsparcie naszej dydaktyki oraz życzliwa i miłą atmosferę pracy.

 

Monika Citow

Kierownik Szkolenia Praktycznego

DSC_3448

 

DSC_3449 DSC_3450 DSC_3451 DSC_3453 DSC_3454 DSC_3455 DSC_3456 startowe

 

 

 

Ogródek ziołowy na terenie pałacu ZSP Biedrzychowice

tytul

O tym, że „przyroda jest lekarstwem dla wielu chorób” wiadomo już od dawna. Z inicjatywy uczniów klas I i II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, a także nauczycielki zawodu Marii Kruczkowskiej na terenie naszej szkoły powstał ogródek ziołowy z roślinami jadalnymi i kwiatami.

Jako szkoła wychodzimy naprzeciw wszelkim inicjatywom realizującym prozdrowotne właściwości drzemiące w naturze. We wrześniu zaczynamy przygodę z potrawami na bazie tych ziół i kwiatów. Trzymajcie kciuki, konsekwencja i wytrwałość na pewno nam się przyda.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Paintball dla klasy mundurowej

SAMSUNG CAMERA PICTURES

W dniu 6 czerwca mundurowi uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Sylwii Robaszewskiej i Pana Adama Kosobuckiego mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie poprzez zabawę w paintball. W plenerze Gór Izerskich przy pięknej słonecznej pogodzie, młodzież wylewała ostatnie poty w sportowej rywalizacji. Paintball to bezpieczna gra symulująca pole walki, w której uczestnicy wyposażeni są w karabinki strzelające kulkami wypełnionymi kolorową farbą. Zawodnicy podzieleni na zespoły walczą między sobą lub wykonują naznaczone zadania np. zdobycie flagi lub bazy przeciwnika. Nasza młodzież, jak zwykle stanęła na wysokości zadania. Jak się okazało, gra wymagała wykazania się niezłą kondycją oraz umiejętnościami taktycznymi i strategicznymi. Po wyczerpującej rozgrywce można było się podzielić wrażeniami przy ognisku i pieczonej kiełbasce.

1 2 3 80