Aktualności

Apel Wielkanocny

tytul

Święta Wielkanocne już za kilka dni. Z tej okazji uczniowi klasy III TLI wspólnie z zespołem Zjawa przygotowali apel. Inscenizacja wprowadziła wszystkich obecnych w chwilę zadumy i wyciszenia. Życzymy wszystkim takiego właśnie wyciszenia na najbliższe dni, spokoju, cierpliwości, oraz spędzenia tego czasu w gronie rodziny. Wszystkiego najlepszego

Z wizytą w Wyższej Szkole Hotelarstwa I Gastronomii w Poznaniu

sdr

Dnia 4. kwietnia bieżącego roku poszczególni uczniowie z klas technikum Żywienia I Usług Gastronomicznych oraz klas Hotelarskich z nauczycielkami zawodu panią Marzeną Gaweł I Danutą Dudkiewicz odwiedzili progi Wyższej Szkoły Hotelarstwa I Gastronomii w Poznaniu.

Pracownicy naukowi w asyście studenckiej przeprowadzili pokazy tj. Barmański – na którym mieliśmy możliwość spróbować przeróżne kolorowe drinki, shoty oraz koktajle, baristy – na którym poznaliśmy techniki parzenia różnych rodzajów kawy włącznie z ich podawaniem i degustacją oraz kulinarnym – na którym poznaliśmy różne rodzaje serów szwajcarskich z możliwością degustacji potrawy fondue  tj. “Raclette” (potrawa wytwarzana ze specjalnego gatunku sera szwajcarskiego, podgrzewanego na małych patelenkach). Dodatkowo zostaliśmy zapoznani z ofertą edukacyjną oraz zwiedziliśmy uczelnię.

Na zakończenie naszej przygody na uczelni uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w warsztatach kulinarno – baristyczno – barmańskich.

Dzień Wiosny

tytul

Pierwszy dzień wiosny za nami. W szkole  SU zorganizował konkurs na „najfajniejszą Marzannę”. Konkurs wygrała klasa III TLI, II m-ce zajęła klasa I TGL a miejsce III klasa I THI. Wszyscy otrzymali słodkie nagrody a następnie wszystkie Marzanny – Zimy zostały „utopione” w wielkim garnku z wodą. Wiosnę uważamy  za rozpoczętą :-)

20190322_101633 DSC_4491 DSC_4538

Z wizytą w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu

tytul

W dniu 15 marca uczniowie Technikum Logistycznego naszej szkoły wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych Adamem Kosobuckim zwiedzili gościnne progi jednej z największych uczelni logistycznych w Polsce – Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Pracownicy i studenci uczelni przedstawili nam ofertę edukacyjną oraz przeprowadzili z uczniami wykłady i warsztaty. Mieliśmy np. możliwość poznania nowoczesnej pracowni RFID. To, popularna już obecnie, metoda identyfikowania towarów drogą radiową. Młodzież uczestniczyła też w warsztatach magazynowych, które dały im przedsmak zajęć na uczelni. Okazało się, że ćwiczenia na pierwszych latach studiów wyższej uczelni logistycznej są podobne do zajęć realizowanych w technikum. Dzięki temu uczniowie naszej szkoły bez problemu poradzą sobie na studiach.

1 2 3 93