Aktualności

Praktyki w Oybin zakończone sukcesem uczniów

tytul

W dniu 25 czerwca odbyła się kontrola praktyk naszych uczniów, którzy realizują praktyki fakultatywne w Oybin. Dzień poświęcony był na spotkania z pracodawcami, rozmowy z uczniami, wspólne podsumowania, wnioski i spostrzeżenia dotyczące realizacji praktyk. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy pięknie reprezentują szkołę poprzez swoją postawę zawodową i kompetencje w branży gastronomiczno-hotelarskiej. Obecnie praktyki już się zakończyły i każdy z uczniów otrzymał certyfikat J

 

Praktyka jest organizowana przez Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze” w Lubaniu, we współpracy z ABS Robur GmbH Zittau oraz ZSP w Biedrzychowicach i ZSA w Bożkowie, w ramach projektu „Specjalistyczna praktyka zawodowa z zakresu gastronomii, hotelarstwa i architektury krajobrazu dla uczniów szkół zawodowych z Dolnego Śląska w Saksonii (Niemcy)” (numer: 2017-1-PL01-KA102-038003).

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+

Nasi uczniowie na wakacyjnych praktykach w Oybin

tytul

Praktyczna nauka zawodu jest dla nas priorytetem w związku z tym 8 uczniów z klas pierwszych Technikum Hotelarstwa oraz Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego wyjechało po zakończeniu roku na miesięczne praktyki do Niemiec  .

W malowniczej górskiej miejscowości Oybin czekali już na nich pracodawcy, aby przez 4 tygodnie mogli uczyć się zawodu, udoskonalać język niemiecki branżowy i korzystać z planowanych tam wycieczek.

Przed wyjazdem odbył się cykl szkoleń przygotowujących dla uczniów z języka niemieckiego branżowego, BHP, psychologii stresu oraz historii i geografii Saksonii.

Praktyki realizowane są przy współpracy z Południowo zachodnim Forum samorządu terytorialnego POGRANICZE w Lubaniu z programu Erasmus +

Uczniom życzymy powodzenia! :-)

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

tytul

Koniec roku szkolnego 2018/2019 za nami. Na apelu gościliśmy przedstawicieli Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu Pana dyrektora Jerzego Więcławskiego  i Panią Kingę Polak. Pan dyrektor wręczył Nagrodę Marszałka naszej najlepszej uczennicy w szkole Nikoli Pryputniewicz, która została wytypowana do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Nagrody Dyrektora otrzymały Marcelina Augustyniak i Agata Kuniec. Wychowawcy i nauczyciele wręczyli następnie uczniom wyróżnionym w nauce oraz  różnych dziedzinach życia szkoły dyplomy i nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznych i udanych wakacji.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Powiatowa gala sportu

tytul

Powiatowa Gala Sportu za  roku szkolny 2018/2019 za nami. Wyróżniono na niej naszych najlepszych sportowców szkoły – Nikolę Biegacz oraz Ernesta Arsiutę, którzy aktywnie uczestniczyli w sportowym życiu szkoły oraz godnie ją reprezentowali na zawodach powiatowych. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym.

20190611_111117 IMG-20190618-WA0002 IMG-20190618-WA0017

1 2 3 95