Dbamy o koty i psy w schronisku

tytul

W piątek 25. stycznia 2019 r. odwiedziliśmy Schronisko dla Zwierząt w Przylasku koło Lubania.

Podróż busem, a w nim kartony z karmą, koce, ręczniki dla zwierzaków i ekipa zdeterminowanych do pomocy dziewcząt. Natalka, Agata i Magda, które zainicjowały w szkole zbiórkę darów dla schroniska.

Natalia jest wolontariuszką w schronisku. Odwiedza zwierzaki, bo chce. Bo spacer z nimi to radość. Bo one potrzebują przestrzeni. Bo potrzebują dotyku. Natalka po prostu z nimi i dla nich jest.

Spacery to potrzebne doświadczenia dla zwierząt, ponieważ uczą się w ten sposób kontaktu z człowiekiem.

Dziewczęta są bardzo zaangażowane w zbiórkę darów dla zwierząt. To zaangażowanie będzie miało ciąg dalszy. Wciąż poruszać będziemy świadomość ludzi wokół nas, aby pomagali.

Jako szkoła włączyliśmy się w akcję pomocy schronisku. Przez dwa tygodnie uczniowie pamiętali, by wrzucić do teczki obok zeszytów coś dla zwierzaka. Pomagali indywidualnie i całymi klasami zbierali pieniądze na zakup karmy. Spisali się bardzo dobrze.

Jeśli ludzie dbaliby o swoje zwierzęta i zapewniali im godne warunki do życia nie istniałby problem bezdomności zwierząt. Schronisko chroni, bo na łebek nie pada i w brzuszku nie burczy. A my chcemy im pomóc.

Olga Jagielska

IMG_1918 IMG_1921

Galeria zdjęć