Europass dla ucznia- efekt końcowy realizacji praktyk z programu Erasmus +

tytul

Odbyło się uroczyste wręczenie Europass dla uczniów biorących udział w projekcie pt” Specjalistyczna praktyka zawodowa z zakresu rolnictwa, architektury krajobrazu oraz hotelarstwa i gastronomii dla uczniów szkól zawodowych z Dolnego Śląska w Saksonii (Niemcy)”.

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu terytorialnego Pogranicze w Lubaniu.

Wręczenie certyfikatów odbyło się w obecności pani Magdaleny Guły, pani Wicedyrektor Apolonii Grabskiej-Gajczyk oraz Kierownika Szkolenia Praktycznego Moniki Citow.

Dziesięciu uczniów z klasy II technikum Hotelarstwa oraz dziesięciu uczniów z technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego zrealizowało miesięczne fakultatywne praktyki w hotelach i pensjonatach w Oybin i Jonsdorf . Zdobyte tam kompetencje zostały potwierdzone dokumentem Europass.

Już na wiosnę następna grupa młodzieży skorzysta z praktyk realizowanych w ramach tego projektu.

 

Galeria zdjęć