karkonoskie mistrzostwa kucharzy i barmanów

tytul

W kwietniu dwoje uczniów naszej szkoły, Honorata Biegacz z klasy 3TG i Kacper Fabijański z klasy 2TG, wraz z opiekunem – panią Anną Mulak, nauczycielem przedmiotów zawodowych gastronomicznych, gościło w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu na zaproszenie pana Marka Szopińskiego – prezesa Zrzeszenia Handlu i Usług w Jeleniej Górze. W ramach X edycji Karkonoskich Mistrzostw Kucharzy i Barmanów uczestniczyliśmy w trzydniowych warsztatach pn. „Bankiet karkonoski – kuchnia staropolska”. Siedem dwuosobowych ekip ze szkół z Karpacza, Jeleniej Góry, Mysłakowic, Wolsztyna i oczywiście z Biedrzychowic razem z szefem kuchni pałacu Staniszów, panem Piotrem Motała przygotowało potrawy z dzika, jelenia, polędwicy wołowej i kaczki. Kuchnia staropolska jest pełna smaków, ziół i przypraw. Sporządziliśmy zarówno tatar z polędwicy, galaretki, mięsa pieczone, gołąbki z jelenia i pęczaku w sosach grzybowym i pomidorowym, jak i przepyszną kaczkę z modrą kapustą i kluskami śląskimi. Była to sposobność pracy z produktami niespotykanymi na co dzień w naszej pracowni, ale również integracja z koleżankami i kolegami z innych szkół. Potrawy nie tylko były smaczne, ale i wyglądały pięknie. Zresztą zobaczcie sami…

Galeria zdjęć