Kompetencje gastronomiczne zdobywamy poprzez wspólne warsztaty z profesjonalistami…..

tytul

W dniu 12 grudnia odbyły się u nas warsztaty gastronomiczne z kucharzem Panem Łukaszem Żołyńskim Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży firmy Hügli Food Service Polska.

W tym dniu spotkanie rozpoczęła Pani dyrektor Zofia Rak, która zawsze wspiera wszystkie działania umożliwiające Dualne Kształcenie Zawodowe przy współpracy z pracodawcami, dzięki temu nasi uczniowie są bardzo dobrze przygotowani do wymagań stawianych na rynku pracy. Tego dnia nasze spotkanie zostało uwiecznione przez przedstawicieli Telewizji Łużyce Panią Redaktor Małgorzatę Małkowską i Pana Dariusza Dolika, zapraszamy więc do obejrzenia materiału na luzyce.info 

Warsztaty tego typu to u nas w szkole już tradycja, dzięki nim uczniowie podnoszą swoje kompetencje pod okiem fachowców branży gastronomicznej. W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Na zajęciach w pracowni gastronomicznej uczniowie wraz z kucharzem przygotowywali pyszne potrawy, były to:

  1. Łosoś z warzywami z sosem cytrynowo – pomarańczowym zawinięty w pergaminie
  2. Klasyczna sałatka grecka z greckimi kotlecikami ( Kofta ) z miętą
  3. Salsa do kurczaka w chrupiącej panierce

Organizacja warsztatów możliwa była dzięki wsparciu i życzliwości Pani Igi Bartczak- Dyrektora Hotelu Cottonina w Świeradowie Zdroju, z którym pracujemy już od kilku lat oraz Panu Grzegorzowi Mazurowi- przedstawicielowi handlowemu ds. gastronomii firmy Hügli Food Service Polska, za co serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć