Konkurs kulinarny Smaki Kwisy 2018 – wygrana naszej drużyny

tytul

W czasie konkursu uczestnicy do przygotowania mieli potrawę z ryb na zimno. Jury oceniało oryginalność, smak i wygląd potraw, a także dekoracje na talerzu i na stole. Do konkursu przystąpiło 7 drużyn. Po burzliwych naradach jury wyłoniło zwycięzców.

Magdalena Majgier i Karolina Ramulewicz z III klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych zwyciężyły zdobywając pierwsze miejsce za swoją potrawę Wariacja na temat pstrąga – kiełbasa w towarzystwie konfitur z czerwonej cebuli na chmurce z dziką zieloną przyjemnością.

Należy również wymienić miejsce II, które należy do Zuzanny Mytkowskiej- również uczennicy naszej szkoły z klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, przyznane za potrawę Zrolowany pstrąg

Wsparcia w czasie konkursu udzieliły: Maria Kruczkowska – nauczyciel przedmiotów zawodowych, Beata Białocka -pedagog, Małgorzata Majgier – mama Magdaleny.

Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Galeria zdjęć