MŁODZI GASTRONOMOWIE i HOTELARZE W OYBIN

tytul

Sezon praktyk w pełni! 30 kwietnia 10-osobowa grupa uczniów ZSP im. M. Konopnickiej w Biedrzychowicach wyjechała na zagraniczną praktykę zawodową do Niemiec. Tym razem są to młodzi adepci gastronomii i hotelarstwa z 1. klas, którzy spędzą cały miesiąc w malowniczej, turystycznej miejscowości Oybin koło Zittau, na trójstyku granic.

Młodzież z Biedrzychowic, wspólnie z koleżankami i kolegami z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie (szkoły także prowadzonej przez UMWD), będzie uczyła się w Oybin zawodu w lokalnych restauracjach, hotelach i pensjonatach. Celem wyjazdu jest zdobycie praktycznych umiejętności zawodowych, poznanie branży gastronomicznej i hotelarskiej w Niemczech oraz rozwój kompetencji językowych.

Młodzież z Biedrzychowic odbywa swoje praktyki w następujących obiektach:
* Land-gut-Hotel Cafe Meier   www.hotelcafemeier.de
* Naturparkhotel „Haus Hubertus”   www.naturparkhotel-oybin.de
* Hotel Nensch   www.hotel-nensch.de
* Hotel Oybiner Hof oraz Berggasthof Oybin   www.oybiner-hof.de

W wolnym czasie uczniowie będą poznawali region. Za uczestnikami już pierwsza wycieczka po okolicy. Młodzież odwiedziła m.in. Dom Motyli w Jonsdorf oraz zwiedziła Zittau.

Bieżące relacje z pobytu uczniów na praktyce można śledzić pod adresem:
https://pl-pl.facebook.com/Stowarzyszenie.POGRANICZE

Praktyka jest organizowana przez Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze” w Lubaniu, we współpracy z ABS Robur GmbH Zittau oraz ZSP w Biedrzychowicach i ZSA w Bożkowie, w ramach projektu „Specjalistyczna praktyka zawodowa z zakresu gastronomii, hotelarstwa i architektury krajobrazu dla uczniów szkół zawodowych z Dolnego Śląska w Saksonii (Niemcy)” (numer: 2017-1-PL01-KA102-038003).

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+

Galeria zdjęć