Nasi absolwenci już w roli nauczyciela

tytul

Odbyły się warsztaty kulinarne z naszymi absolwentami-kucharzami, którzy prowadzą własną restaurację.

Wojtek i Mateusz ukończyli Technikum w zawodzie kucharz i wspólnie prowadzą restaurację „Ni gruszka Ni pietruszka” w Lubaniu. W swojej pracy stawiają na produkty własne, regionalne, ekologiczne i stosują metodę Sous vide.

Do nas przyjechali podzielić się wiedzą praktyczną i pokazać młodzieży że dobry zdobyty zawód pozwala realizować własne marzenia. Wojciech August –założyciel restauracji o swoim przedsięwzięciu mówi tak:

Chciałem stworzyć miejsce gdzie można spotkać się w gronie najbliższych, jak i przy biznesowym Lunchu, restaurację w której wszyscy będą czuć się dobrze. Ważne jest dla mnie ognisko domowe i chcę aby Ni Gruszka Ni Pietruszka była restauracją, gdzie klimat będzie przyjazny, a atmosfera rodzinna. Przygotowałem kartę tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Nawet ten najmłodszy, którego menu jest zdrowe i domowe, aby każdy wychodził stąd zadowolony i szczęśliwy.”

Chłopcy podczas pracy z naszymi uczniami udzielali wskazówek, tłumaczyli i omawiali metody sporządzania potraw i zasad ich końcowego przygotowania.

Tego dnia gościliśmy uczennice z Gimnazjum w Gryfowie Śląskim, które w przyszłości myślą o dalszym kształceniu w tym zawodzie. Mogły wraz z naszymi kucharzami i uczniami wspólnie gotować a później degustować potrawy :-) Z dumą patrzyliśmy jak nasi absolwenci radzą sobie w branży gastronomicznej i już potrafią się dzielić własną wiedza i doświadczeniem.

Dziękujemy za wspólnie spędzone zawodowe chwile :-)

Monika Citow, Kierownik Szkolenia Praktycznego

Galeria zdjęć