Nasi logistycy zgłębiają tajniki pracy w Porcie Lotniczym i firmie Amazon

bdr

W dniu 7 lutego uczniowie klas I i II technikum logistycznego gościli z wizytą w Porcie Lotniczym Wrocław i Centrum Dystrybucyjnym Amazon w Bielanach Wrocławskich.

 

Współczesny Port Lotniczy to  nowoczesne przedsiębiorstwo zarządzające przepływem osób i towarów dlatego poznanie jego działania to świetna okazja dla logistyków do zweryfikowania wiedzy nabytej w szkole z praktyką funkcjonowania dużego przedsiębiorstwa.

Zwiedziliśmy Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, gdzie specjalnie dla nas przeprowadzono pokaz działania rampy transportowej śmigłowca ratowniczego, mogliśmy zajrzeć do śmigłowca i poznać zasady funkcjonowania  pogotowia lotniczego. Zwiedziliśmy także Lotniczą Straż Pożarną i zobaczyliśmy jej ogromne ponad 50 – tonowe wozy strażackie o łącznej mocy ponad 1500 KM!!!

Dzięki uprzejmości Komendanta Placówki Straży Granicznej pana ppłk Artura Malińskiego mieliśmy okazję poznać specyfikę służby w Straży Granicznej. Zaprzyjaźniliśmy się z przesympatyczną suczką, która pod nadzorem  przewodnika przeszukuje lotnisko i bagaże w poszukiwaniu niebezpiecznych materiałów wybuchowych. Zobaczyliśmy też pełne wyposażenie lotniczej grupy pirotechnicznej, która zajmuje się wyszukiwaniem i neutralizowaniem ładunków wybuchowych oraz dba o bezpieczeństwo na lotnisku.

Nie do przecenienia jest nasza wizyta w Centrum Dystrybucyjnym firmy Amazon, w której poznaliśmy szczegółowo procesy dystrybucji, zaopatrzenia, kompletacji i dekompletacji ładunków, a także technologie transportu wewnętrznego i sposoby magazynowania produktów. Zapoznaliśmy się też z organizacją pracy, podejrzeliśmy nowoczesne  urządzenia i systemy informatyczne. To niezwykłe doświadczenie, dzięki któremu mieliśmy okazję poznać typową firmę logistyczną od podszewki.

 

Adam Kosobucki

Galeria zdjęć