Praktyki zawodowe

 

Praktyki zawodowe to praktyki realizowane raz w roku szkolnym w klasach II i III. Uczniowie wówczas wyjeżdżają do najlepszych renomowanych  4 i 5 cio gwiazdkowych hoteli lub zakładów przemysłu  spożywczego na terenie całej Polski na 4  tygodnie.
Przez ten czas kwaterowani są albo w miejscach gdzie odbywaja praktyki (hotelach) lub w bursach i internatach, z którymi szkoła współpracuje od lat.  Całą organizacją praktyk i nadzorem nad ich przebiegiem zajmuje się Kierownik szkolenia Praktycznego-Pani Monika Citow.

Najzdolniejsi uczniowie mający trudną sytuacje materialną mają oferowane zakwaterowanie i wyżywienie za darmo w miejscach praktyk z dofinansowaniem ze strony szkoły. Po powrocie z praktyk uczniowie zdaja egzamin zaliczeniowy przed komisja powoływana w szkole złożoną z nauczycieli zawodowców, jezykowców i kierownika szkolenia praktycznego.

Aby realizowac praktyki zawodowe uczeń musi posiadac badania Stacji Sanitarno Epidemiologicznej (wymazy robione raz na cały tok nauczania) oraz zaświadczenie lekarskie od lekarza Medycyny Pracy posiadajacego uprawnienia do wystawiania zaświadczeń badań profilaktycznych ( wystawiane na różne okresy czasowe i podlegające konieczności uaktualniania w toku nauki)

 

Uczniowie realizują praktyki zawodowe w najlepszych hotelach na ternie całej Polski

Hotel Holiday In Wrocław Hotel Cracovia
Hotel Amadeus

Hotel Novotel

Hotel Bornit

Hotel Qubus

Ośrodek Rehabilitacji i opiekuńczy Wleń

Hp Park Poznań

Ideal Pruszków

Ideal Świebodzin

Kliczków

Hotel Gotyk

Hotel Tumski

Orbis Wrocław

Sheraton Poznań

Holiday Inn Kraków

Sofitel Grand Sopot

Radissonblu

HP Park Plaza Wrocław