Rok szkolny 2013/2014-MKZ II

GÄSTE 2013 w Lipsku

lipsk

W dniu  16 września uczniowie klasy IV Technik kucharz i  III Technik żywienia i usług gastronomicznych  uczestniczyli w  targach GÄSTE 2013 w Lipsku. Przedstawiciele branży gastronomicznej, hotelarstwa oraz żywienia zbiorowego  zaprezentowali nowoczesne rozwiązania w praktyce. Uczniowie mieli przyjemność poznać Jeana Bosa dyplomowanego  Mistrza Kucharskiego Belgii i Francji, twórcę  Akademii Kuchni Molekularnej w Polsce jak również Krzysztofa Wierzbę mistrza carvingu. Młodzież szkolna kibicowała Polskiej Reprezentacji w konkursie gastronomicznym.

Targi były niezwykła atrakcją dla uczniów . Połączenie  degustacji produktów  regionalnych i nowoczesnej technologii przyczyniło się do rozwinięcia zainteresowań kulinarnych wśród młodzieży.