Specjalizujemy się w kuchni molekularnej i dzielimy się wiedzą

bty

W zeszłym tygodniu 5 i 9 lutego odbyły się atrakcyjne warsztaty z Kuchni Molekularnej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II we Lwówku Śląskim.

Nasi uczniowie z klasy II i IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz klasy II Technikum Hotelarstwa pod nadzorem nauczyciela przedmiotów zawodowych pani Marzeny Gaweł przygotowali ciekawe warsztaty, podczas których odkrywali tajniki gastronomii w zakresie molekularnym, czarowali smakami, zachęcali uczniów klas III Gimnazjum do wspólnej zabawy w przyrządzaniu potraw i degustacji wyczarowanych lodów, kawioru i innych pyszności.

Wszystko to w ramach zajęć technicznych, na których uczniowie gimnazjum zgłębiali wiedzę z dziedziny chemii, fizyki, biologii i gastronomii.

Dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim serdecznie dziękujemy za wspólną edukację i zabawę.

 

Kierownik Szkolenia Praktycznego,

Monika Citow

Galeria zdjęć