Strzelamy!

tytul

W tym roku po raz pierwszy uczniowie klasy mundurowej naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu strzeleckim z broni palnej na strzelnicy kulowej. Zajęcia były nagrodą dla Patrycji Kołodziej, Julii Piwońskiej i Łukasza Martyniaka z kl. III TL, którzy uzyskali najlepsze wyniki w rywalizacji strzeleckiej z broni pneumatycznej. Zajęcia odbyły się na strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Agat” w Złotoryi pod nadzorem naszego nauczyciela Adama Kosobuckiego, który poza nauczaniem logistyki jest także instruktorem strzelectwa.

Po przejściu rygorystycznego przeszkolenia bezpieczeństwa oraz z obsługi i budowy broni, w bezpiecznych i komfortowych warunkach, młodzież mogła wypróbować różne jednostki broni: pistolet centralnego zapłonu CZ-P09 (taki jakiego używa Policja), pistolet bocznego zapłonu SigSauer (z jakiego strzela się na zawodach sportowych) oraz prawdziwy, wielki rewolwer Colt Python .357 Magnum. Pomimo tremy i trzęsących się rąk, poszło nam naprawdę nieźle, trafiały się nawet 10, a nie jest to łatwe bo tarcza daleko … 25 metrów:)

W przyszłym roku kolejna edycja strzelań dla naszych uczniów. Najlepsi ponownie zagoszczą na strzelnicy kulowej KS „Agat”. Powodzenia!

Galeria zdjęć