Warsztaty Kulinarne z Develey

tytul

W styczniu odkrywaliśmy tajemnice gastronomii z kucharzami z firmy Develey, dzięki życzliwości Pana Rafała Tańskiego w tym roku firmę reprezentowali: Doradca Kulinarny-Grzegorz Bukowiec oraz Regionalny Przedstawiciel Handlowy Dariusz Drukarczyk. Warsztaty rozpoczęły się sensoryką produktów oraz omówieniem ich zastosowań. Ponadto omówione zostały: trendy na talerzu, ekspozycja na talerzu, rotacja dań w karcie oraz nowe techniki kulinarne. Zajęcia praktyczne w formie warsztatów szeroko obrazowały zastosowania Kikkomana, Tabasco oraz Develey. Zastosowano je do przystawek, dań głównych (ryba mięso), sałatek  i deserów.

Na warsztatach gościliśmy również nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Biedrzychowicach, którzy w przyszłości myślą o zawodach gastronomicznych w ramach doradztwa zawodowego, mogli razem z nami poznać prace w kuchni.

Tego dnia młodzież klasy III technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego wraz z kucharzami przygotowali następujące potrawy:

Przystawka :

– Tatar z Łososia z musem z pstrąga + Konfitura z Mutti./ Łosoś Galvax.

– Carpaccio z pieczonego buraka ( tu albo śledzik w Ponzu/ albo salsa oliwki/ kapary/ rzodkiewka/ rukola/ ser kozi. )

Sałatki:

– Sałatka z szpinakiem BABY/ Pomidory suszone/ Orzeszki Pini/ Indyk w Kikkoman Sezam

– Koktajl z Krewetek mini/ Avocado/ Koper marynowany Ponzu/ Aiko/ Ponzu/ Mango.

Dania Główne:

– Kaczka z imbirową nuta./  salsa Świeżości/ Mini lazagnie z tortilli.

– Łosoś z Chrustem/ Fasolka szparagowa/ Róże z ziemniaków.

– Makaron Muszle / sos Sezam z tuńczykiem i serkiem pleśniowym.

Deser:

– Jabłko pieczone z Ginger/ suszone owoce/

– mus ananasowy Del Monte z Tabasco

Składamy serdeczne podziękowania pracownikom Firmy Develey za wysoki profesjonalizm prowadzonych zajęć i atrakcyjną formę przekazania tajemnic kulinarnych.

Monika Citow, Kierownik Szkolenia Praktycznego

 

Galeria zdjęć