Wycieczki i zajęcia specjalistyczne

Podnosimy kompetencje uczniów dzięki Warsztatom Somelierskim

tytul

Odbyły się już pierwsze z trzech Warsztatów Somelierskich w naszej szkole. Taka możliwość kształcenia bez kosztów dla uczniów pojawiła się dzięki już wieloletniej zaprzyjaźnionej współpracy z Hotelem Cottonina Villa & Mineral SPA Resort w Czerniawie Zdroju.

Życzliwość i otwartość na dualne kształcenie w zawodzie Pani Dyrektor Igi Bartczak umożliwiła nam współprace w ramach realizacji tych warsztatów zakończonych Certyfikatem. Taki dokument dla ucznia podnosi jego wartość jako dobrze wykształconego przyszłego pracownika.

Warsztaty dla uczniów klasy IV technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych poprowadził specjalista w tej dziedzinie Pan Marek Krawczyk.

W grudniu odbędą się jeszcze dwa spotkania zakończone egzaminem i certyfikatem.

 

Kierownik Szkolenia Praktycznego,

Monika Citow

Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie 2016

tytul

W dniach 17-18 listopada uczennice z klasy  IV TH: Weronika Cichoń i Kinga Fraś wraz z opiekunem p. Marzeną Gaweł wzięły udział w “Dolnośląskich Potyczkach Hotelarskich”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa dolnośląskiego, prowadzących kształcenie w zawodzie technik hotelarstwa. Konkurs składał się z trzech etapów. Etap I obejmował test pisemny składający się z 50 pytań. Etap II obejmował sprawdzenie umiejętności uczniów w zakresie obsługi gościa w recepcji hotelowej w wybranym języku obcym. Etap III obejmował zadanie praktyczne z obsługi konsumenta w restauracji hotelowej.

Mimo, iż nasze uczennice nie zajęły miejsca “na podium”, otrzymały one tytuł laureata konkursu, a sam udział stworzył im możliwości wymiany doświadczeń i współzawodnictwa między szkołami i uczniami oraz zmotywował do dalszego podnoszenia kompetencji zawodowych.

Zdobywamy kompetencje gastronomiczne pod okiem najlepszych profesjonalistów z całej Polski.

tyuł

Tym razem gościliśmy kucharzy i konsultantów ds. gastronomii z Wrocławia, Krakowa oraz Warszawy.

Całe zdarzenie zostało zainicjowane przez zaprzyjaźnionego już od kilku lat kucharza Gabriela Szafranka (właściciela  restauracji „Stacja Kościelniki”). Dzięki jego zaangażowaniu i życzliwości wspierania edukacji naszych uczniów udało się zorganizować  wspaniałe warsztaty gastronomiczne w naszej szkole.

Warsztaty prowadzili:

Pan Marcin Świder-konsultant ds. gastronomii firmy Iglotex z Krakowa,

Pan Tomasz Szymański- konsultant ds. gastronomii firmy Iglotex z Warszawy, Pan Robert Poliński-Regionalny Szef Kuchni Unilewer (Knorr)

Na warsztatach przyjęto dwie formy przygotowania i podania potraw.

Elegancką z wykorzystaniem techniki „sous vide” , przygotowywano tą metodą mięsa i  owoce morza i dekorowano bardzo luxusowo.

Druga formą były potrawy „Fast Food” , przygotowywana ta metoda przekąski, zapiekanki, tortille z wykorzystaniem mięs i warzyw i podawano sposobem bankietowym- wieloporcjowym.

Całe zdarzenie było wspaniałą zabawą przy której uczniowie pod okiem specjalistów uczyli się profesjonalizmu w gastronomii.

Panom prowadzącym serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i zapraszamy częściej do Biedrzychowic

Gabriel Szafranek                                      Gabriel Szafranek

Pan Marcin Świder-konsultant ds. gastronomii firmy Iglotex z Krakowa                                    Marcin Świder

Pan Robert Poliński-Regionalny Szef Kuchni Unilewer (Knorr)                                     Robert Poliński

Tomasz-Szymański_avatar_1421525635-277x277                                       Tomasz Szymański

 

Mistrzostwa Karkonoszy Kucharzy i Barmanów

tytuł

W dniach 26-27 kwietnia 2016 odbyły się w Karpaczu Młodzieżowe Mistrzostwa Karkonoszy Kucharzy i Barmanów VIII edycja, w których uczestniczyli w nich uczniowie naszej szkoły: Nikola Sajda i Jacek Żol z klasy 2TG pod opieką pani Anny Mulak. Podczas dwudniowych warsztatów młodzież pod czujnym okiem szefów kuchni wykonywała potrawy zimne i gorące z ryb i owoców morza. Efekty wspólnej pracy zostały wyeksponowane w przepięknej auli szkolnej ZSP w Karpaczu podczas Gali, na której obecni byli sponsorzy i organizatorzy mistrzostw: Zrzeszenie Handlu i Usług w Jeleniej Górze, przedstawiciele Banku PKO BP oraz miejscowe władze. Podczas warsztatów, jak i w czasie wolnym panowała miła atmosfera, młodzież nawiązała nowe znajomości, dzieliła się swoimi pasjami i doświadczeniami. Do zobaczenia za rok!

1 2 3