Wycieczki i zajęcia specjalistyczne

Jesienna sesja fotograficzna

tytul

Jesień jest idealną porą roku do zdjęć w plenerze. Ciepłe kolory, rozproszone światło, naturalne akcesoria. „PIĘKNOŚĆ W JESIENNYCH LIŚCIACH” – tak w skrócie można nazwać sesję fotograficzną, która odbyła się  na terenie Biedrzychowic z udziałem uczniów naszej szkoły oraz wychowawcy.  Uczestnicy świetnie się bawili i chętnie pozowali do zdjęć.

Piesza wycieczka i paintball w Mirsku

dav

W ostatnim dniu astronomicznego lata uczniowie klas II i III grupy mundurowej, pod opieką Pani Olgi Jagielskiej i Adama Kosobuckiego, ponownie uczestniczyli w paintballowej batalii na przedmieściach Mirska. Tym razem jednak musieliśmy pokonać blisko 12 kilometrowy odcinek z Biedrzychowic do Mirska pieszo (!). Ale co to dla mundurowych! Towarzyszyła nam wspaniała słoneczna pogoda, świetne humory, cudowne widoki Pogórza Izerskiego, pachnące lasy i błyszczące jeziora i stawy. Przemarsz ze śpiewem na ustach zszedł nam jak z bicza trzasnął. A potem gra w paintball rozwijająca umiejętności strategiczne i taktyczne, ale co tu dużo gadać- kondycja też się przydała :) Po wspólnej zabawie tradycyjnie kiełbaska przy ognisku. Zmęczeni ale szczęśliwi, że udało nam się złapać ostatnie promienie letniego słońca, wróciliśmy do szkoły. Już szykujemy się na kolejne wyzwania!

Kolejne spotkanie kół współpracy na Politechnice Wrocławskiej

tytul

Dnia 22 kwietnia 2018r. uczniowie Szkolnego Koła Informatycznego z klasy drugiej Technikum kształcącym w zawodzie technik informatyk pod opieką pana Tomasza Łęczyńskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Konopnickiej w Biedrzychowicach  brali udział w kolejnym spotkaniu Kół Współpracy na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Było to czwarte nasze spotkanie. Spotkanie te odbywają się w ramach realizacji działań z projektu unijnego “Zawodowy Dolny Śląsk”.
Na spotkaniu tym uczniowie zapoznali się z tajnikami programowania mikrokontrolerów. Po krótkim wprowadzeniu do tematu, uczniowie rozpoczęli praktyczne zajęcia w programowaniu mikrokontrolera ZL31ARM.
Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania naszych kół, które odbędzie się już na początku czerwca.

1 2 3 4 5 6

 

 

Podnosimy kompetencje uczniów dzięki Warsztatom Somelierskim

tytul

Odbyły się już pierwsze z trzech Warsztatów Somelierskich w naszej szkole. Taka możliwość kształcenia bez kosztów dla uczniów pojawiła się dzięki już wieloletniej zaprzyjaźnionej współpracy z Hotelem Cottonina Villa & Mineral SPA Resort w Czerniawie Zdroju.

Życzliwość i otwartość na dualne kształcenie w zawodzie Pani Dyrektor Igi Bartczak umożliwiła nam współprace w ramach realizacji tych warsztatów zakończonych Certyfikatem. Taki dokument dla ucznia podnosi jego wartość jako dobrze wykształconego przyszłego pracownika.

Warsztaty dla uczniów klasy IV technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych poprowadził specjalista w tej dziedzinie Pan Marek Krawczyk.

W grudniu odbędą się jeszcze dwa spotkania zakończone egzaminem i certyfikatem.

 

Kierownik Szkolenia Praktycznego,

Monika Citow

Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie 2016

tytul

W dniach 17-18 listopada uczennice z klasy  IV TH: Weronika Cichoń i Kinga Fraś wraz z opiekunem p. Marzeną Gaweł wzięły udział w „Dolnośląskich Potyczkach Hotelarskich”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa dolnośląskiego, prowadzących kształcenie w zawodzie technik hotelarstwa. Konkurs składał się z trzech etapów. Etap I obejmował test pisemny składający się z 50 pytań. Etap II obejmował sprawdzenie umiejętności uczniów w zakresie obsługi gościa w recepcji hotelowej w wybranym języku obcym. Etap III obejmował zadanie praktyczne z obsługi konsumenta w restauracji hotelowej.

Mimo, iż nasze uczennice nie zajęły miejsca „na podium”, otrzymały one tytuł laureata konkursu, a sam udział stworzył im możliwości wymiany doświadczeń i współzawodnictwa między szkołami i uczniami oraz zmotywował do dalszego podnoszenia kompetencji zawodowych.

1 2 3 4