Z PASZPORTEM DOOKOŁA ŚWIATA – WARSZTATY W RAMACH PROJEKTU „CZAS NA ZAWODOWCÓW”

tytul

W piątek, 15 lutego, o godzinie … 5.20 ;-( uczniowie klasy 3TG wyjechali do Wrocławia na Uniwersytet Przyrodniczy na warsztaty w ramach projektu „Czas na zawodowców”. Po krótkim teście na rozpoznawanie przypraw cztery drużyny „wyruszyły” w podróż po kuchniach obcych narodów. Po wyborze szefa, każda ekipa przygotowywała charakterystyczne potrawy dla poszczególnych kuchni:

– francuskiej – Quiche Lorraine oraz croquembouche

– indyjskiej – zupę dahl z soczewicy, krewetki w curry oraz chlebek nan

– wietnamskiej – wieprzowina z mango po wietnamsku oraz banany w tempurze

– gruzińskiej – Badridżani (smażony bakłażan z pastą z orzechów włoskich)  oraz kurczak w pikantnym sosie pomidorowym

Praca szła szybko i już niedługo degustowaliśmy pyszne dania, ucząc się nowych smaków  i poznając pochodzenie i zastosowanie użytych przypraw. Po miłych chwilach w sympatycznym gronie wyruszyliśmy z drogę powrotną…

Galeria zdjęć