Z WIZYTĄ NA PRAKTYKACH W OYBIN: Berggasthof Oybin

tytul

Nasi uczniowie kolejny raz realizują praktyki fakultatywne w Niemczech w zakresie gastronomii i hotelarstwa, ucząc się zadań charakterystycznych dla swojej branży jednocześnie wzbogacają umiejętności językowe i poznają kulturę życia i pracy naszych przygranicznych sąsiadów.
Jedną z głównych atrakcji turystycznych saksońskiego miasteczka Oybin są ruiny zamku i pozostałości dawnego klasztoru, usytuowane na piaskowcowej górze w centrum miejscowości. W tym niezwykłym miejscu można podziwiać potęgę natury oraz zachwycać się panoramą miasta i okolicy, dostrzegając bez trudu też stronę polską. Nic też dziwnego, że po malowniczy motyw góry Oybin sięgali liczni malarze, na czele z Casparem Davidem Friedrichem.

W tych wyjątkowych okolicznościach przyrody i historii swoją praktykę zawodową na kierunku gastronomia odbywają Ewa Cendrowska i Nikola Biegacz z ZSP w Biedrzychowicach. Miejscem ich nauki jest restauracja Berggasthof Oybin, mieszcząca się na górze Oybin. „Możemy nauczyć się tutaj w praktyce naszego zawodu. Panuje miła atmosfera. Jest ciekawie” – mówi Nikola. „Praktyki są świetną okazją, aby podszkolić swoją znajomość języka niemieckiego. Oswoić się z tym językiem. Podobają mi się też ładne widoki” – podkreśla Ewa.
Program pobytu obu praktykantek obejmuje zajęcia w kuchni oraz kelnerstwo.

Praktyka jest organizowana przez Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze”, we współpracy z ABS Robur GmbH Zittau oraz ZSP w Biedrzychowicach i ZSA w Bożkowie, w ramach projektu „Specjalistyczna praktyka zawodowa z zakresu gastronomii, hotelarstwa i architektury krajobrazu dla uczniów szkół zawodowych z Dolnego Śląska w Saksonii (Niemcy)” (numer: 2017-1-PL01-KA102-038003).

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+

Galeria zdjęć