Z wizytą na Uniwersytecie Przyrodniczym

sdr

Dnia 6 kwietnia 2018 uczniowie z klasy IV i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką Pani Marzeny Gaweł uczestniczyli w Dniu Otwartym na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Uczniowie odwiedzili Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, aktywnie uczestniczyli w warsztatach pn. “W świecie kuchni”, na których odkrywali duszę w kuchni eksperymentując różnymi smakami. W trakcie zajęć pn. “Tajniki produkcji piwa” uczniowie mieli możliwość poznać proces technologiczny warzenia piwa w zarysie. Podczas przerwy młodzież poznawała dorobek studenckich kół naukowych, które prezentowały się w holu oraz zapoznała się z ofertą edukacyjną uczelni. Zajęcia na uczelni były niesamowitym przeżyciem, wzbogaciły wiedzę, którą młodzież będzie mogła wykorzystać w przyszłości.

Galeria zdjęć