Z wizytą w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

1

W środę 28 listopada uczniowie klasy mundurowej Pałacu w Biedrzychowicach i Pan Adam Kosobucki odwiedzili gościnne progi Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Jak co roku pod koniec listopada ta wojskowa uczelnia zorganizowała dni otwarte, na których prezentowała swoją infrastrukturę, wyposażenie oraz możliwości dydaktyczne. Zainteresowanie zawodem żołnierza musi być ogromne bo Akademię odwiedziły nieprzebrane tłumy młodzieży z całej Polski. Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć sale dydaktyczne, uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy, symulatory wozów bojowych, a nawet czołg szkoleniowy. Strzelaliśmy nawet (nie bez sukcesów:) z granatnika podłączonego do komputerowej tarczy. Precyzyjnie objaśniono nam warunki wstąpienia do armii, m.in. dowiedzieliśmy się jak wygląda egzamin sprawnościowy, a co dzielniejsi goście mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną na drążku. Oczywiście znaleźli się wśród nich także chętni z naszej szkoły :) Uczestniczyliśmy też w rekonstrukcji musztry i walki wojska z XIX w. oraz w perfekcyjnym pokazie musztry paradnej w wykonaniu kadetów II roku Akademii. Zwiedzanie zajęło nam ponad 3 godziny, a i tak zobaczyliśmy zaledwie część okazałego zaplecza uczelni. Resztę mroźnego, ale słonecznego dnia we Wrocławiu spędziliśmy na zabawie w tzw. Escape Roomie, gdzie nasza młodzież musiała łamać głowy aby wydostać się ze sprytnie zaaranżowanego pomieszczenia. Okazało się, że to nie takie łatwe :) Naszą wycieczkę dopełniła wizyta na bajecznie kolorowym i błyszczącym Jarmarku Bożonarodzeniowym na wrocławskim Rynku. Oszołomiła nas ilość i różnorodność bogato przystrojonych i pięknie oświetlonych kramików, gdzie można było kupić wszystko: od precli, przez świąteczne ozdoby, obrazki, słodycze, sery, pierniki, kiełbaski i wiele innych cudów. Można tez było na miejscu smacznie zjeść i napić się czegoś ciepłego. Wracamy tam za rok!

Galeria zdjęć