Z wizytą w Wyższej Szkole Hotelarstwa I Gastronomii w Poznaniu

sdr

Dnia 4. kwietnia bieżącego roku poszczególni uczniowie z klas technikum Żywienia I Usług Gastronomicznych oraz klas Hotelarskich z nauczycielkami zawodu panią Marzeną Gaweł I Danutą Dudkiewicz odwiedzili progi Wyższej Szkoły Hotelarstwa I Gastronomii w Poznaniu.

Pracownicy naukowi w asyście studenckiej przeprowadzili pokazy tj. Barmański – na którym mieliśmy możliwość spróbować przeróżne kolorowe drinki, shoty oraz koktajle, baristy – na którym poznaliśmy techniki parzenia różnych rodzajów kawy włącznie z ich podawaniem i degustacją oraz kulinarnym – na którym poznaliśmy różne rodzaje serów szwajcarskich z możliwością degustacji potrawy fondue  tj. “Raclette” (potrawa wytwarzana ze specjalnego gatunku sera szwajcarskiego, podgrzewanego na małych patelenkach). Dodatkowo zostaliśmy zapoznani z ofertą edukacyjną oraz zwiedziliśmy uczelnię.

Na zakończenie naszej przygody na uczelni uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w warsztatach kulinarno – baristyczno – barmańskich.

Galeria zdjęć