Zwiedzamy jedno z największych centrów logistycznych w Polsce

tytul

Dzięki uprzejmości firmy Intermarche w dniu 14 marca uczniowie klasy III Technikum Logistycznego wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych Adamem Kosobuckim zwiedzili jedno z największych centrów dystrybucyjnych, mieszczące się w Swadzimiu pod Poznaniem. Ten olbrzymi obiekt magazynowy i przeładunkowy zaopatruje kompleksowo ponad 120 sklepów sieci Intermarche w zachodniej i północnej Polsce. Na tysiącach metrów kwadratowych przestrzeni magazynowej przechowuje się tu dziesiątki tysięcy ton różnego rodzaju towarów. Obiekt dysponuje m.in. potężnymi chłodniami i dojrzewalniami a nawet mroźniami, w których panuje temperatura – 18 st. C , a można by w nich zmieścić spory supermarket. O ogromie centrum niech świadczy fakt, że rozładunek i załadunek towarów odbywa się przez 120 ramp załadunkowych, gdzie każdego dnia podjeżdża setki samochodów ciężarowych.

Mieliśmy okazję poznać sposób organizacji pracy w centrum, wyposażenie, urządzenia techniczne i oprogramowanie komputerowe sterujące magazynem. Stosowany jest tu na przykład system sterowania głosowego, który polega na tym, że zlecenia kompletacji ładunków podawane są pracownikom przez komputer głosowo z informacją o lokalizacji danego towaru. Pracownik potwierdza (również) głosowo pobranie ładunku. Można powiedzieć, że system ten „rozmawia” z pracownikiem. Zastosowanie takiego rozwiązania znacznie usprawniło pracę w magazynie i skróciło czas kompletacji ładunku dla poszczególnych sklepów.

Wizyta w centrum Intermarche to wspaniałe doświadczenie dla naszych uczniów, którzy mieli możliwość poznania w praktyce ich przyszłego środowiska pracy. Najważniejsze jednak jest too, że praca na naszych absolwentów czeka!

Galeria zdjęć